Nokia, telefona t rinj me sistemin e vjetr!

Shko posht

Super Nokia, telefona t rinj me sistemin e vjetr!

Mesazh nga D3M1 prej Mon Jun 27, 2011 2:56 pm


Javn e kaluar ne e kemi pasur rastin t shohim modelin e ri t Nokias i cili bazohej n sistemin operativ t partnerit t saj strategjik, kompanis Microsoft, prkatsisht n Windows Phone 7.
Tani, sipas raporteve t GSM Arenas thuhet se Nokia po planifikon ta lansoj edhe nj model t ri t telefonit me sistemin e saj operativ, Symbian, t cilin do ta shuaj pas pak vitesh.

M sakt, bhet fjal pr modelin Nokia N5, pamjet e t cilit tashm kan rrjedhur n internet, dhe posedohen nga GSM Arena.

Sipas asaj q deklaron kjo faqe, Nokia N5 prngjan mjaft shum me modelin tjetr t ri t ksaj kompanie, Nokia N9, dhe i cili bazohet n sistemin operativ MeeGo.

Pas Nokia N5, pritet q kompania finlandeze t shpalos edhe modelet tjera, si N6 dhe N7, pr t cilt thuhet se do t ken ekran m t gjer, dhe kamer me m shum mega-piksel.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi