Lady Gaga nė koncert bamirėsie nė Japoni

Shko poshtė

Super Lady Gaga nė koncert bamirėsie nė Japoni

Mesazh nga Nora prej Mon Jun 27, 2011 5:25 pm
Ikona e Popit, Lady Gaga dhe artistė tė tjerė ndėrkombėtarė tė muzikės pushtuan arenėn pranė Tokios nė njė koncert bamirėsie nė mbėshtetje tė viktimave tė tėrmetit dhe cunamit shkatėrrues qė goditi Japoninė nė 11 mars. Evenimenti i organizuar nga MTV, i quajtur “Video Music, ndihmė Japonisė”, u mbajt rreth 360 km nė jugperėndim tė qytetit tė dėmtuar tė Sendait, transmeton BalkanWeb. Lady Gaga i dha start spektaklit me njė hapje magjepsėse me hitin e albumit tė saj tė fundit "Born This Way".

Albumi arriti majat e klasifikimeve nė Britani muajin e kaluar, ndėrsa ka shitur mė shumė kopje se tė gjithė albumet e 10-shes mė tė mirė, tė marra sė bashku. Nė vend tė ēmimeve pėr artistėt, ndėrprerjet mes performancave u mbushėn nga yjet japoneze qė shprehnin mbėshtetje pėr tė mbijetuarit e katastrofės natyrore. Nė skenė zbritėn edhe banda e djemve japonez Tokio Hotel, dhe grupi i vajzave AKB48, ku tė gjitha ishin veshur me uniforma shkolle, ndėrsa kėnduan e kėrcyen nė njė koreografi tė sinkronizuar.

Rreth 10 mijė fansa tė muzikės qėndruan pėr orė tė tėra nė radhė pėrpara arenės qė tė ndiqnin spektaklin. Organizatorėt thanė se njė pjesė e tė ardhurave do t’i dhurohen Kryqit tė Kuq japonez dhe do pėrdoren pėr rindėrtimin e qyteteve tė dėmtuara nga cunami.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi