Shumė tė vdekur nė njė sulm me bombė nė Nigeri

Shko poshtė

Super Shumė tė vdekur nė njė sulm me bombė nė Nigeri

Mesazh nga D3M1 prej Mon Jun 27, 2011 10:26 pm


Nė njė atentat nė verilindje tė Nigerisė janė vrarė sipas tė dhėnave tė policisė tė paktėn 25 vetė, ndėrsa shumė tė tjerė janė plagosur.
Cak i atentatit tė mbrėmshėm ishte njė lokal i tejmbushur nė qytetin Maidugur, raporton Deutsche Welle.

Dėshmitarėt okularė treguan, se atentatorėt kishin shtėnė me armė zjarri mbi klientėt dhe kishin hedhur mjete plasėse.

Ushtria bėri pėrgjegjės pėr sulmin sektin islamist Boko Haram. Ky pati ndezur nė vitin 2009 njė kryengritje nė veriun mysliman tė Nigerisė, i cili u shtyp prej policisė dhe ushtrisė. Gjatė tij humbėn jetėn disa qindra vetė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi