Lėshohet fletarrest pėr Gaddafin

Shko poshtė

Super Lėshohet fletarrest pėr Gaddafin

Mesazh nga D3M1 prej Mon Jun 27, 2011 10:27 pm


Gjykata pėr Krime Ndėrkombėtare ka lėshuar fletarrest pėr Muamer Gaddafin pėr krime kundėr njerėzimit, tė kryera kundėr kundėrshtarėve tė tij, qė nga mesi i muajit shkurt.
“Dhoma, kėsisoj, lėshon njė fletarrest kundėr Muamer Gaddafit”, ka thėnė gjykatėsja Sanxhi Masenono Monageng, gjatė seancės sė dėgjimit nė gjykatėn me seli nė Hagė.

Ajo po ashtu ka lėshuar fletarrestime edhe pėr tė birin e Gaddafit, Seif al-Islam, dhe kreun e shėrbimit informativ tė Libisė, Abdullah al-Senusi pėr vrasje dhe pėrndjekje qė nga nisja e kryengritjes.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi