Islanda i ka hapur bisedimet pr antarsim n BE

Shko posht

Super Islanda i ka hapur bisedimet pr antarsim n BE

Mesazh nga D3M1 prej Mon Jun 27, 2011 10:28 pm


Islanda formalisht i ka hapur t hnn bisedimet e detajuara pr antarsim n Bashkimin Evropian.
Ky vend-ishull n Atlantikun Perndimor, n Bruksel i ka hapur bisedimet n katr, prej gjithsej 30 fushave politike, t parapara pr harmonizimin e ligjeve kombtare me ato t BE-s.

Tashm jan mbyllur dy shtje: ajo pr shkenc dhe arsim e kultur. Por, procesi mund t has n probleme, m von n kto bisedime, kur t shqyrtohen shtjet e peshkimit dhe bujqsis.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi