Rreth 1 milionė italianė i kalojnė pushimet vetėm me kafshėt

Shko poshtė

Super Rreth 1 milionė italianė i kalojnė pushimet vetėm me kafshėt

Mesazh nga Nora prej Tue Jun 28, 2011 6:11 am
Ka njohur rritje numri i italianėve qė po shkojne me pushime kėtė verė vetėm me qentė dhe macet e tyre tė shtėpisė. Sipas shoqatės italianė tė mbrojtjes dhe shėndetit tė kafshėve “AIDA”, janė rreth 2 milionė italianė nga tė cilėt 2/3 gra. Nė total, i kalojnė pushimet me miqtė e tyre me katėr kėmbė rreth 8 milionė italianė.

Gjithashtu ka njė rritje nė krahasim me vitet e kaluara tė plazheve, hoteleve dhe institucioneve publike qė lejojne mbajtjen e qenve dhe maceve, transmeton Panorama.

Ndėrkohė, 35% e familjeve qė mbajnė qen dhe mace do t’i kalojnė pushimet nė male dhe ferma. Por sipas shoqatės AIDA, italianėt nuk shkojnė me pushime vetėm me macet dhe qentė e tyre. Nga 8 milionė italinėt qė marrim kafshėt me vete, 3% prej tyre do tė udhėtojnė me kanarina, lepuj, minj, papagaj etj.

Njė nga arsyet qė jepet se pse janė kaq tė shumtė italianėt qė preferojnė tė pushojnė vetėm me kafshėt e tyre, shpjegohet me faktin se ata janė vetėm dhe nga mospasja e njė partneri nė krah.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi