Dietė me bostan

Shko poshtė

Super Dietė me bostan

Mesazh nga Nora prej Tue Jun 28, 2011 8:21 amBostani ėshtė i mrekullueshėm pėr dietė, meqė pėrmban 90% ujė. Pėrpos qė do tė futni sasi tė mjaftueshme tė ujit nė organizėm, duke ngrėnė bostan do tė merrni edhe sasi tė konsiderueshme tė vitaminave dhe mineraleve.
Kjo dietė ėshtė e mrekullueshme pėr pastrimin e organizmit nga substancat e dėmshme.
Bostani pėrmban edhe likopen, pėr tė cilin ėshtė konstatuar se ėshtė antioksiduesi mė i fuqishėm.
Kafjalli: ėshtė i njėjtė ēdo ditė – njė grishė bostan, 50 gramė buke tė thekur, njė filxhan kafe
Ēdo ditė pini nga 12 gota ujė, ēaj apo lėng tė freskėt pemėsh.
Dita e parė
Dreka: 100 g mish tė zier lope, 100 gramė oriz tė zier me salcė domateje, njė grishė bostan.
Darka: 50 g djathė, 1 grishė buke tė thekur, bostan sipas dėshirės.
Dita e dytė
Dreka: bukė tė thekur, 50 g gjoks tė zier pule, 1 grishė bostan;
Darka: 100 g peshk tė zier, 1 grishė buke tė thekur, 1 grishė bostan.
Dita e tretė
Dreka: 30 g shpageta me djathė dhe domate, bostan sipas dėshirės
Darka: sallatė e pėrzier me domate, kastravecė, speca, qepė dhe sallatė tė gjelbėr, 1 grishė bostan.
Dita e katėrt
Dreka: njė pjatė supė me perime, 1 grishė buke tė thekur, 50 g mish tė zier pule, 1 grishė bostan.
Darka: 2 patate tė ziera me parmezan, bostan sipas dėshirės
Dita e pestė
Dreka: 50 g mish tė zier lope, me kėrpudha, bostan sipas dėshirės.
Darka: 50 gramė djathė tė freskėt, 2 grisha buke tė thekur, bostan sipas dėshirės.


_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi