Allen e plqen planin e Obams pr trupat n Afganistan

Shko posht

Super Allen e plqen planin e Obams pr trupat n Afganistan

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jun 28, 2011 8:58 am


Njeriu i zgjedhur q t udhheq forcat ndrkombtare n Afganistan e ka pranuar masn dhe shpejtsin e zvoglimit t 30 mij trupave amerikane, q priten t trhiqen sipas planit t prezantuar nga Presidenti amerikan, Barack Obama.
Gjeneral Lejtnant, John Allen, ka thn se zvoglimi i trupave amerikane do t nxis lidert afgan q t rrisin nivelin e siguris prmes forcave t tyre t siguris derisa trupat amerikane largohen, njoftojn mediat.

Udhheqs t tjer ushtarak, prfshir edhe zyrtarin q do e zvendsoj Gjeneralin David Petreus, kan thn se plani i zvoglimit t trupave i Presidentit Obama, sht me rrezik dhe shum m agresiv se sa do t donin ata.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi