Qeveria libiane nuk e pranon urdhėr-arrestin pėr Gaddafin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Qeveria libiane nuk e pranon urdhėr-arrestin pėr Gaddafin

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jun 28, 2011 8:59 am


Qeveria e Muamer Gaddafit e ka hedhur poshtė urdhėr arrestin e lėshuar nga Gjykata Penale Ndėrkombėtare pėr liderin e Libisė. Ministri i Drejtėsisė, Mohamad al Kamodi, e ka quajtur kėtė gjykatė njė “pajisje pėr perėndimin qė tė persekutoj liderėt e botės sė tretė”.
Mė herėt, gjykata me bazė nė Hagė e ka aprovuar urdhėr arrestin pėr Gaddafin, djalin e tij, Saif al Islam dhe shefin e Shėrbimit tė Inteligjencės sė Libisė, Abdullah al Senusi, me akuzėn pėr krime kundėr njerėzimit.

Prokuroret e Gjykatės Penale Ndėrkombėtare dyshojnė se tre tė kėrkuarit janė tė pėrfshirė nė vrasjen e protestuesve civil qė nė muajin shkurt u ngritėn kundėr regjimit 41 vjeēar tė Gaddafit.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!

D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 27
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi