NATO-ja do mbshtetjen gjermane n misionin n Libi

Shko posht

Super NATO-ja do mbshtetjen gjermane n misionin n Libi

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jun 28, 2011 8:59 am


NATO-ja i ka krkuar qeveris gjermane mbshtetje n misionin n Libi. Nj zdhns i Ministris s Mbrojtjes tha, se sht paraqitur nj krkes e aleancs.
Kshtu ai konfirmoi nj raport t portalit t lajmeve "Spiegel Online". Sipas tij krkesa ka mbrritur q n fillim t javs s kaluar.

Ministri i Mbrojtjes Thomas de Maiziere (CDU) e ka miratuar menjher lutjen duke lejuar ksisoj edhe q ushtria gjermane tu livroj aleatve pr sulmet ajrore kundr trupave t pushtetmbajtsit Muammar al-Gaddafi pjes t veanta pr bomba dhe predha, vazhdon raporti.

Gjermania pati abstenuar n votimin n Kshillin e Sigurimit t OKB-s mbi misionin n Libi n mars duke refuzuar prfshirjen ushtarake.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi