Xhaketa e Michael Jacksonit shitet pėr 1,8 milion dollarė

Shko poshtė

Super Xhaketa e Michael Jacksonit shitet pėr 1,8 milion dollarė

Mesazh nga Nora prej Tue Jun 28, 2011 4:46 pm
Xhaketa e kuqe me tė bardhė, tė cilėn Michael Jackson e kishte veshur nė videoklipin e hitit “Thriller”, ėshtė shitur pėr 1,8 milion dollarė, pas pėrvjetorit tė dytė tė vdekjes sė pop ikonės. Xhaketa, e cila disa herė ėshtė vlerėsuar me shumė fillestare prej 200 deri nė 400 mijė dollarėsh, nė mėngė e ka tė shkruar “Love Michael Jackson”. Blerėsi ėshtė identifikuar si Milton Verret, tregtar nga Austin Texas, i cili planifikon qė kėtė xhaketė ta ekspozojė nė spitale tė fėmijėve nė gjithė botėn. Organizatori i ankandit e ka pėrshkruar xhaketėn si “njė nga rrobat mė tė famshme tė shekullit XX”, duke thėnė se nė vitin 1980 ishte kopjuar dhe shitur me masė tė madhe pėr tifozė tė Jacksonit anekėnd botės. Disenjatorėt e xhaketės sė famshme tė Jacksonit kanė qenė Dennis Tompkins dhe Michael Bush.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi