Egjipt, qindra tė plagosur nė pėrleshjet me policinė

Shko poshtė

Super Egjipt, qindra tė plagosur nė pėrleshjet me policinė

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jun 30, 2011 7:50 am


Qeveria e Egjiptit thotė se nga pėrleshjet nė Kajro janė plagosur afro 600 vetė. Forcat e sigurisė kanė vazhduar tė pėrdorin gaz lotsjellės dhe shkopinj, nė pėrpjekjet e tyre pėr ndaljen e qindra protestuesve tė rinj, qė kėrkonin qė proceset gjyqėsore tė ish zyrtarėve tė jenė mė tė shpejta.
Protestat dhe pėrleshjet filluan tė martėn nė mbrėmje. Kjo ishte dhuna e tillė e parė pėr shumė javė nė dhe rreth Sheshit Tahrir, qė ishte qendėr e pakėnaqėsive nga tė cilat u pėrmbys presidenti Hosni Mubarak, nė muajin shkurt.

Ministria e shėndetėsisė njoftoi se mė se 500 prej personave tė lėnduar po trajtohen nė spital. Nė mesin e tė lėnduarve janė edhe afro 40 pjesėtarė tė forcave tė sigurisė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi