SHBA-t do t mbajn presionin ndaj Al Qaedas

Shko posht

Super SHBA-t do t mbajn presionin ndaj Al Qaedas

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jun 30, 2011 7:51 am


Presidenti i Shteteve t Bashkuara, Barack Obama, tha t mrkurn se misioni amerikan n Afganistan mund t jet i suksesshm, por ai ende nuk sht i gatshm ta shpall fitoren.
Obama n konferencn pr gazetar n Shtpin e Bardh, tha se progresi, q deri tash e ka br ushtria, po i lejon atij, q ta filloj kthimin e trupave n shtpi. Megjithat, ai theksoi se do t mbahet presioni ndaj rrjetit terrorist Al Qaeda.

Ajo q forcat amerikane ishin t afta t bjn, ishte q ti dmtojn rnd kapacitetet e Al Qaedas. Kuptohet se kujdesi m i madh ishte n Osama bin Ladenin, por edhe para operacionit pr bin Ladenin, ne kishim asgjsuar nivelin e mesm dhe disa nga niveli i lart i Al Qaedas. Ata kan shum vshtirsi n operim, n komunikim dhe n financimin e vetvetes. Ne kt presion do t vazhdojm ta mbajm, tha presidenti amerikan Obama.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi