Blerim Destani e dėshiron gruan shqiptare

Shko poshtė

Super Blerim Destani e dėshiron gruan shqiptare

Mesazh nga Nora prej Fri Jul 01, 2011 8:39 amAktori i njohur tetovar, Blerim Destani, i cili tashmė ka prekur botėn e Hollywoodit, nuk i ka komentuar spekulimet e fundit pėr lidhjet e tij me Albana Osmanin dhe Anxhela Martinin.
Blerim Destani aktualisht gjendet nė Holandė ku ėshtė i angazhuar nė filmin “Gone Back” tė regjisorit tė ri Ernest Meholli. Filmi xhirohet nė gjuhėn angleze, ndėrsa krahas tij luajnė edhe aktorėt tjerė shqiptarė, Astrit Alihajdaraj dhe Refet Abazi. Nė korrik, ai do tė udhėtojė nė Vjenė ku do tė fillojė xhirimet nė njė film gjermano-austriak, ndėrsa ekziston mundėsia qė tė jetė sėrish pjesė e ndonjė filmi amerikan nė tė ardhmen.

Sa i pėrket jetės personale, Blerimi ka thėnė se ėshtė nė pritje qė njė femėr t’ia marrė zemrėn, ndėrsa sa u pėrket spekulimeve nėpėr media pėr lidhje tė mundshme me prezantuesen Albana Osmani dhe supermodelen Anxhela Martini, ai nuk i komenton ato duke thėnė se kur tė vijė koha pėr tė treguar diēka do ta bėjė vetė ai.

Femra ideale pėr Blerimin ėshtė me njė pasuri tė thellė shpirtėrore, ndėrsa kur bukuria ėshtė nė harmoni tė plotė me fisnikėrinė shpirtėrore, atėherė mund t’i afrohemi ideales, kurse mbi tė gjitha gruaja e tij duhet tė jetė shqiptare.

Nė njė intervistė pėr mediat shqiptare, aktori tėrheqės ka zbuluar se qė nė shkollėn fillore i ka kryer simpatitė dhe propozimet e para, ndėrsa vajza e parė qė i ka propozuar, ishte menduar dy orė para se t’i thoshte ‘PO’, dhe ka qenė po e njėjta vajzė, e cila ia ka rrėmbyer puthjen e parė.

Fillimet e karrierės ai i kujton me shumė emocion pasi ishte fjala pėr njė vendim, qė kishte marrė qė aktrimi tė ishte profesioni i tij, prandaj gjithēka e bėnte me shumė pasion. Sipas Blerimit, ėshtė shumė e vėshtirė qė njė aktor tė pėrparojė, pasi ėshtė njė punė qė kėrkon pėrkushtim dhe vendosmėri. Ai thotė se nė disa ēaste vendimtare duhet tė merren vendimet e duhura.

Blerim Destani aktualisht gjendet nė Holandė ku ėshtė i angazhuar nė filmin “Gone Back” tė regjisorit tė ri Ernest Meholli. Filmi xhirohet nė gjuhėn angleze, ndėrsa krahas tij luajnė edhe aktorėt tjerė shqiptarė, Astrit Alihajdaraj dhe Refet Abazi. Nė korrik, ai do tė udhėtojė nė Vjenė ku do tė fillojė xhirimet nė njė film gjermano-austriak, ndėrsa ekziston mundėsia qė tė jetė sėrish pjesė e ndonjė filmi amerikan nė tė ardhmen.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi