Perimetri i belit dhe mushkrit

Shko posht

Super Perimetri i belit dhe mushkrit

Mesazh nga Nora prej Fri Jul 01, 2011 8:43 amSipas nj hulumtimi amerikan, del se perimetri i belit dhe funksioni i mushkrive jan t lidhura ndrmjet vete.
Pavarsisht nga pesha trupore, personat me bel m t gjer kan funksion m t dobt t mushkrive n krahasim me personat belholl.

do centimetr i teprt e zvoglon kapacitetin vital t mushkrive pr 13 milimetra.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi