Shtpia m e madhe e drunjt hyn n Guinness

Shko posht

Super Shtpia m e madhe e drunjt hyn n Guinness

Mesazh nga Nora prej Fri Jul 01, 2011 11:18 am
Shtpia e madhe e drunjt n Crossville, n shtetin federal amerikan Tennessee, e cila sht ndrtuar duke u mbshtetur n nj pem, s shpejti edhe zyrtarisht do t konfirmohet si m e madhja n bot dhe do t hyj n librin e rekordeve Guinness.

Ndrtimin e shtpis e ka nisur si hobi Horace Burgess m 1993, pasi q mori shenjn nga Zoti. Horace, i cili sht marangoz, q ather ka punuar vazhdimisht n shtpi, por thot se akoma nuk e ka prfunduar.

Shtpia sht gati 100 metra e lart, ka 10 kate, duke prfshir edhe nj faltore, nj fush basketbolli, karrige lkundse dhe penthouse, q Burgess e ka ndrtuar pr gruan e tij.
_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi