Mesazhet motivuese dyfishojnė shanset pėr tė lėnė duhanin

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Mesazhet motivuese dyfishojnė shanset pėr tė lėnė duhanin

Mesazh nga Nora prej Fri Jul 01, 2011 1:48 pmKjo ėshtė njė teknikė e cila tingėllon shumė e thjeshtė pėr tė qėnė efektive, por njė studim ka gjetur se dėrgimi i mesazheve motivuese ndaj duhanpirėsve qė po pėrpiqen ta lėnė duhanin, dyfishon shanset e tyre pėr ta lėnė atė. Prova "txt2stop" testoi efektet e mesazheve frymėzuese tė dizajnuara pėr tė inkurajuar lėnien e duhanit tek 3,000 persona.

Pjesėtarėt kishin dy herė mė shumė gjasa tė linin duhanin se sa njė grup tjetėr qė dėrgonte mesazhe qė nuk kishin lidhje me pirjen e duhanit.

Mesazhet telefonike, tė dizajnuara nga ekspertėt me ndihmėn e duhanpirėsve, siguruan inkurajim deri nė "ditėn e lėnies", dhe ndihmė pėr tė ndaluar dėshirėn e tyre pėr duhan.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi