Google rrezikon t gjobitet nga disa shtete

Shko posht

Super Google rrezikon t gjobitet nga disa shtete

Mesazh nga D3M1 prej Fri Jul 01, 2011 6:14 pm


I ashtquajturi projekti madhor i Google, Street View, mund t kthehet n nj boomerang t vrtet.
Kompania Google, rrezikon t marr gjoba nga disa shtete, pr vjedhje t t dhnave t bizneseve private, ndrsa regjistronte pamje dhe i trasmetonte ato me WiFi, pr projektin Street View.

Nj gjykat n San Francisko shpalli si t paligjshme mbjedhjen e ktyre t dhnave, pasi ato binin n kundrshtim me ligjet e ktij shteti.

Ky skandal u zbulua n vitin 2010, e u pasua menjher me faljen q Google bri publikisht. Pas hetimeve u kuptuan prmasat e vrteta t ksaj shtje, ndrsa u zbulua se jan cnuar t dhnat e t paktn 30 shteteve.

Gjobn e par Google e mori pas ngritjes s padis n Franc, ku kjo kompani u dnua me 100 mij euro gjob.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi