Gaddafi kėrcėnon Evropėn

Shko poshtė

Super Gaddafi kėrcėnon Evropėn

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jul 02, 2011 1:22 pm


Muammer Gaddafi ka kėrcėnuar se do tė kryejė sulme nė Evropė, nėse NATO nuk ndėrpret fushatėn e saj ajrore kundėr regjimit tė tij nė Libi.
Lideri diktatorial i Libisė, Gaddafi shpėrndau kėtė kėrcėnim pėrmes njė mesazhi me zė, i cili iu lėshua mijėra mbėshtetėsve tė tij tė mbledhur nė sheshin kryesor tė Tripolit, raporton REL. “Derisa nuk ndalen sulmet, ne do tė vendosim qė t’ju trajtojmė nė tė njėjtėn mėnyrė”.

Tubimi proqveritar i sė premtes ishte mė i madhi nė javėt e fundit. Ai erdhi pasi qė Gjykata Ndėrkombėtare pėr Krime lėshoi fletėarrestimet pėr Gaddafin dhe dy zyrtarė tjerė pėr shkak se shtypėn kryengritjen, e cila u kthye nė luftė civile.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi