Rusia i del nė mbrojtje presidentit sirian!

Shko poshtė

Super Rusia i del nė mbrojtje presidentit sirian!

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jul 02, 2011 1:23 pm


Ministri i Jashtėm rus, Sergei Lavrov, tha tė premten se Moska ėshtė kundėr njė rezolute tė Kėshillit tė Sigurisė sė OKB-sė pėr Sirinė.
Projektrezoluta, e cila ishte draftuar nga Franca, Britania dhe Gjermania, e dėnon qeverinė siriane pėr shtypjen e protestave tė opozitės. Anėtarėt e Kėshillit tė Sigurimit me tė drejtė vetoje, Rusia dhe Kina, e kundėrshtojnė kėtė projektrezolutė.

Lavrov i ka bėrė thirrje opozitės siriane qė tė mbajė bisedime me liderėt e shtetit tė tyre, duke paralajmėruar se ēdo pėrpjekje pėr tė hequr nga pushteti liderin sirian, Bashar al Asad, do tė ketė pasoja tė rrezikshme.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi