Partia Komuniste e Kins feston 90-vjetorin

Shko posht

Super Partia Komuniste e Kins feston 90-vjetorin

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jul 02, 2011 1:24 pm


Partia Komuniste e Kins nisi festimet gjigante n t gjith vendin me rastin e 90 vjetorit t themelimit t saj.
Parulla propagandistike dhe nj fushat e intensive e ndrmarr prej disa javsh paraprin eventin historik t ksaj partie, njofton TCH.

Mijra persona u mblodhn n Sheshin e Popullit n Beijing ku mbajtn fjalim udhheqsit kryesor t Partis Komuniste.

Partia Komuniste kineze, u formua n korrik t 1921 nga nj grup i vogl intelektualsh kinez n Shangai dhe erdhi n pushtet vetm n vitin 1949, pas Lufts s Dyt Botrore dhe pas asaj civile, kur mposhti forcat e Partis Nacionaliste.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi