Siri, vazhdojn protestat, 11 t vrar

Shko posht

Super Siri, vazhdojn protestat, 11 t vrar

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jul 02, 2011 1:25 pm


Qindra mijra njerz kan dal n rrug n qytetet e Siris, n nj nga protestat m t mdha kundr regjimit t presidentit Bashar al Assad, q kur nisi kryengritja, m shum se tre muaj m par.
Sipas aktivistve pr t drejtat e njeriut, t paktn 11 persona jan vrar n prleshje t ndryshme. Grupet pr t drejtat e njeriut n Siri thon se m shum se 1 400 njerz jan varr, shumica nga ta protestues t paarmatosur q nga mesi i muajit mars.

Regjimi i presidentit sirian Assadit konteston kto shifra, duke fajsuar pr trazirat bandat e armatosura dhe konspiratort e huaj. N ann tjetr disa shtete perndimore kan krkuar miratimin e nj rezolute n Kshillin e sigurimit t OKB-s, por sht paralajmruar bllokimi nga Rusia, e cila sht nj nga pes shtetet antare me t drejt vetoje.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi