Irani furnizon me raketa talibant n Irak dhe Afganistan

Shko posht

Super Irani furnizon me raketa talibant n Irak dhe Afganistan

Mesazh nga D3M1 prej Sat Jul 02, 2011 1:25 pm


Ushtria iraniane ka kontrabanduar municion vdekjeprurs n Irak dhe Afganistan n muajt e fundit, me qllim q t shpejtoj trheqjen e SHBA-ve nga kto shtete.
The Wall Street Journal duke cituar zyrtart anonim amerikan, tha se Trupat e Gards Revolucionare t Iranit i kan pajisur aleatt e tyre me predha shprthyese dhe raketa, nga t cilat tashm jan vrar trupa amerikane.

Zyrtart than se iraniant u kan dhn talibanve n Afganistan raketa me rreze t gjat veprimi, duke rritur kapacitetet e talibanve pr t goditur caqet amerikane dhe t koalicionit nga nj distanc e sigurt.

N Irak, sipas raporteve, qershori ishte muaji m i prgjakshm si pr trupat amerikane ashtu edhe pr civilt irakian.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi