Indi, vajzat kthehen nė djem pėr 2500 euro

Shko poshtė

Super Indi, vajzat kthehen nė djem pėr 2500 euro

Mesazh nga D3M1 prej Sun Jul 03, 2011 10:34 am


Vajzat nė Indi, qė nė moshėn njėvjeēare, dorėzohen nga prindėrit nė spitale specifike pėr t’u ndryshuar seksin, pasi ata dėshirojnė djem. Kirurgėt nė qytetin Indore raportohet se kanė “konvertuar” nė djem qindra vajza tė vogla brenda njė viti, duke i dendur ato pas operacioneve me hormone.

Njė raport nė gazetėn prestigjioze “Hindustan Times” tregon se ka “tė dhėna shokuese dhe tė paprecedente pėr ndryshimin e seksit nga vajza nė djem nė klinikat e mirėnjohura konservatore tė Indorės, pėr fėmijėt nga mosha njė deri nė pesė vjeē. Procesi i ‘prodhimit’ tė njė fėmije mashkull prej njė femre njihet si genitoplastikė.

Nė shoqėrinė indiane i vihet shumė rėndėsi lindjes sė fėmijėve djem, tė cilėt shihen si trashėgimtarė, ndėrsa vajzat konsiderohen si barrė e kushtueshme derisa tė martohen. Testet pėr dallimin e seksit tė fėmijės gjatė shtatzėnisė janė ilegale, njė masė e marrė nga qeveria pėr tė parandaluar abortet, nė rastet kur fetuset janė femra.

Operacioni kryhet pėr njė kosto tė ulėt, prej rreth 2300 eurosh. Prindėrit kanė vendosur t’i kryejnė operacionet e ndėrrimit tė seksit, edhe pse mjekėt i kanė paralajmėruar se njė mashkull “i konvertuar” do tė ishte jopjellor. Procedura ka tė bėjė me “ndėrtimin” e njė penisi nga mjekėt, duke pėrdorur inde nga organet femėrore, ku fėmija mė pas ushqehet me ilaēe hormonale.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi