Ermela: Ervini mė donte pėr paratė, e kapa me njė 20-vjeēare

Shko poshtė

Super Ermela: Ervini mė donte pėr paratė, e kapa me njė 20-vjeēare

Mesazh nga Binna prej Sun Jul 03, 2011 2:53 pm
Pasi doli si fitimtare nga “Big Brother 4”, nė dorė kishte ēekun e ėndėrruar nga tė gjithė banorėt e tjerė 100 milionė, dhe njė tė dashur qė e priste me padurim jashtė shtėpisė. Ermela Mezuraj, 24 vjeēarja shumė e shkathėt e “BB4” kishte njė armė tė fortė, protagonizmin dhe aftėsinė pėr tė dalė nga situata.

Nė sytė e publikut lidhja e saj me Ervinin u pa me dyshime, se ajo qė do t’i bėnte dalje sapo tė dilte nga shtėpia Ervinit do ishte Ermela. Dhe pak a shumė ashtu ndodhi pas njė sherri nė Vlorė disa javė mė parė ku ishte Ermela qė vendosi t’i jepte fund lidhjes sė tyre disa mujore.

Ai udhėtoi drejt Londrės pėr t’i larguar situatės, dhe me ardhjen nė Tiranė vendosėn pėr rikthim. Atėherė Ermela mendoi tė mos japė asnjė shpjegim nė media, ndėrsa kėsaj here ka vendosur t’i ējerrė maskėn e djalit tė mirė. Nė kėtė intervistė tregon pėr tradhtinė e Ervinit me njė studente me tė cilėn ka vetėm pak ditė njihet, dhe kush ėshtė Ervini i vėrtetė qė ajo ka njohur gjatė muajve qė kanė qenė bashkė. Ndėrkohė ne kemi arritur tė sigurojmė fotot me vajzėn me tė cilėn po shoqėrohet.

Ermela kishe marrė njė ftesė nga Gjimi i BB3, pėr tė qenė e ftuar bashkė me Ervinin dje nė njė club nė Velipojė. Pse nuk shkove?

Nė fakt po. Unė isha duke u marrė me disa rregullime nė shtėpinė e prindėrve dhe po ashtu duke takuar mjekėt qė do bėjnė operacionin e nėnės sime. Pėr shkak tė kėtyre impenjimeve, dje as sot nuk ishim takuar me Ervinin, derisa vjen Toros dhe jep lajmin qė nuk e kisha pritur.

Cili ishte ky lajm?

Ishte pikėrisht njė kafe qė kishte pirė me Ervinin, dhe ku ai me pafytyrėsinė mė tė madhe i kishte prezantuar tė dashurėn e tij tė re, njė vajzė 20 vjeēare, studente nga Elbasani. Madje i ka pohuar Torosit qė me tė do tė udhėtonte sot drejt Velipojės, ndėrkohė qė kjo ėshtė absurde pasi ftesėn pėr tė qenė mbrėmė nė Velipojė ma bėri mua Gjimi i “Bb3”.

Por duke e ditur qė ti je mikeshė me Torosin, i ka dhėnė shpjegime pėr ty?

Pėr mua i ka thėnė vetėm qė Ermela ėshtė tashmė njė ex, nuk jemi mė bashkė.

Si u ndjeve, kishte ndodhur ndonjė konflikt apo ftohje mes jush, qė Ervini ka bėrė kėtė veprim?

Jo asgjė nuk kishte ndodhur edhe pse kisha ndier njė ftohje nga ana e tij. E ndjeva kėtė largim kur unė bashkė me Toros, Jonelėn, e disa konkurrentė tė tjerė tė BB4 udhėtuam drejt Kosovės ku na bėnė njė pritje madhėshtore. Ervini nuk mundi dot tė vinte pasi kishte njė dasmė, por ajo qė mė bėri pėrshtypje ishte se nuk mė bėri asnjė telefonatė pėr tė mė pyetur se s’i kisha mbėrritur nė Kosovė. Unė nė fakt u ndieva e fyer, dhe para dy ditėsh thjesht i thashė se pėrse nuk ishte kujtuar pėr mua. Por vetėm kaq, dhe nuk bėhej fjalė pėr ndonjė grindje tė madhe.

Shumė u komentua pėr lidhjen tuaj, madje u tha qė ajo qė nuk ndieje pėr Ervinin ishe ti. Si do ta komentoje si personi qė je nė dijeni mė mirė?

Patjetėr nuk mund ta mohoj qė kishte mes nesh njė lloj afeksioni, por kishte momente qė as vetė nuk e kuptoja se pse rrija me tė. Nė fakt pėr ta sqaruar me mirė atė qė ndieja pėr Ervinin, ishte se unė kur mbaroi “Big Brother 4” unė i kisha tė gjitha. Kisha paratė, mora njė makinė qė e kisha ėndėrruar, pėrjetova adhurimin e njerėzve qė mė kishin ndjekur nė lojė, por pėr hir tė sė vėrtetės ndihesha vetėm. E ndieja tė nevojshme njė njeri nė zemrėn time me tė cilėn tė ndaja gjithēka. Me Ervinin u krijua njė lidhje brenda shtėpisė, dhe kur dola e ndieva si njėri tė afėrt ku tė mbėshtesja sigurinė time, ndjenjat e mia. Nuk e di si u pėrfshiva, dhe nuk e kuptoj tashmė se edhe pse e dija qė s’ishte personi i duhur pėr mua vazhdoja tė rrija me tė.

Kush ishte Ervini qė ti njohe nė realitet?

Shokimin mė tė madh pėr Ervinin e provova, kur para disa ditėsh u pėrpoqa tė merrja diplomėn e shkollės sė mesme tė tij. Por kur shkova u interesova nė shkollėn ku ai kishte studiuar mora vesh qė ai s’kishte pėrfunduar as tetėvjeēaren. U ndieva pėrtokė dhe pėr momentin thashė qė unė e diplomuar pėr Shkenca Sociale dhe me shumė ambicie pėr jetėn pse duhet tė merresha me djalė pa shkollė. Pėrveē kėsaj Ervini ishte njė njeri qė tė afrohej pėr interes, aq sa dhe kur vinte puna pėr tė drekuar mė thoshte hajde shkojmė nga prindėrit e tu derisa unė i thashė, kujdes se shtėpia ime nuk ėshtė mensė, ku ti mund tė hysh e tė dalėsh kėshtu pa problem. Por ai s’e kishte sensin e kundėrshtimit dhe i kalonte gjėrat duke qeshur, se ashtu i interesonte.

Tė gjitha fansat e tu mbajnė mend etiketimin qė ti i bėre atij duke e quajtur “Ervin Hesapi”. Nė fakt si ndiheshe nė krah tė Ervinit?

Me sinqeritetin mė tė madh e them qė mėngjeset me tė mė dukeshin tė zbrazėt, ndihesha bosh. Ai nuk fliste, nuk ishte i aftė tė komunikonte. Pėr mua ishte problem shumė i madh pasi unė lidhjen me njė njeri e bazoj te komunikimi, unė dua tė shprehem, tė ndaj mendimet, gjė qė me Ervinin nuk ndodhte. E kisha kuptuar qė intimiteti nė shtrat nuk ėshtė gjithēka nė njė lidhje.

Po marrėdhėnia jote me familjen e tij si ka qenė?

Nė fakt gjithmonė qė shkoja aty nuk gjeja asnjė lidhje mes tipit tim dhe familjes sė tyre, ku flitej pa problem pėr histori e aventura personale. Nuk e kam ndier veten nė vendin e duhur, mė dukeshin tė ēuditshėm.

Ndėrkohė qė ti ishe brenda shtėpisė sė “Big Brother” u fol shumė pėr pasurinė e tij. Ta tha ndonjėherė Ervini se sa para ka nė bankė?

Kishte njė kontradiktė mes asaj qė shihja pėrditė duke bashkėjetuar me tė, dhe asaj qė ai tregonte nga e shkuara e tij. Ervini nuk paguante as kafet, ishte gati tė na ngecte faturat mua, ose dikujt tjetėr qė ndodhej nė tavolinė me ne. Nga ana tjetėr mė thoshte qė kishte shtėpi nė Londėr, Itali, Tiranė. Ndėrsa pėr pasurinė e tij nė lekė sa herė qė e pyesja mė thoshte do tė ta tregoj njė herė tjetėr, kur tė vijė momenti.

E kishte pyetur se si e kishte vėnė pasurinė?

Po sigurisht, dhe mė tha qė kam punuar nė njė furrė buke. Unė nuk e besova dhe nė njė moment mė tha qė patėm fat qė vėllai im u lidh me njė grua tė pasur, e cila na ndihmoi shumė.

Por po ashtu ai e ka pohuar me zė tė lartė se ishte i marrosur pas teje, ke besuar ndonjėherė nė dashurinė e Ervinit pėr ty?

Jo, tani po vėrtetoj qė edhe me mua ai ka qėndruar pėr paratė qė unė fitova nė “Big Brother”, por mua s’mund tė ma hidhte dot, ato para janė tė miat dhe do i gėzoj unė.

Ishte xheloz Ervini?

Jo, aspak.

Po sherri dhe ndarja nė Vlorė para disa javėsh pėr ēfarė ndodhi?

Ndodhi pėr faktin se mora vesh qė unė kur isha brenda nė lojė mė kishte tradhtuar me kushėrirėn e Mirjetės. I thashė pse e bėre ndėrsa trumbetoje se mė dashuron?! Dhe m’u pėrgjigj qė ishte njė flirt pa pikė rėndėsie pasi ti ishe nė lojė dhe unė mashkull jam. E fala, duke ja bėrė tė qartė qė daljen nga shtėpia po e shoh si rinisje nga e para tė lidhjes sonė me kushtin qė ai mos ta pėrsėriste mė. Unė nuk e pranoj tradhtinė, nuk e gėlltis dot dhe po theksoj qė edhe sikur ai tė ketė plan tė rikthehet, unė nuk e kam atė plan mė.

Tė ka ndodhur ta takosh vajzėn me tė cilėn ai po shoqėrohet dhe si mendon se mund ta ketė njohur?

Jo s’kam qenė nė dijeni fare dhe as nuk mė intereson. Ndonjė viktimė e radhės do jetė, qė besoj se e ka njohur nė facebook, pasi Ervini aty e kalonte kohėn mė madhe duke pritur komplimenta nga fanset e vogla.

Ēfarė tė kishte kėrkuar Ervini pėr ta thelluar lidhjen, fejesė, martesė?

Jo, asnjėrėn nga kėto. Kėto kohė ai mė kėrkonte tė bėnim fėmijė. I thosha qė fėmijėn duhet ta lindim pasi ta celebrojmė lidhjen tonė, tė vendosim unazė dhe pasi tė kemi bėrė njė dasmė madhėshtore pasi sė pari unė doja ta njihja. “Jo, ashtu nuk bėhet” mė thoshte. Tė them tė drejtėn, mentaliteti qė ai kishte pėr jetėn nuk mė dukej aspak avancim, por mė tepėr shfrenim.

Por prindėrit e tu a ishin dakord, ēfarė mendimi krijuan pėr Ervinin?

Mė thoshin qė “Ervini nuk bėn pėr ty”. Ndėrsa babai, tė cilit i ngjaj shumė pasi i mendojmė gjėrat nė thellėsi mė thoshte qė “Nuk ėshtė zgjedhja e duhur, por po tė lė ta kuptosh vetė dhe kur ta kuptosh qė s’ishte e duhura pėr ty, do tė mbėshtes”. Nė fakt nė kėto momente qė po flasim prindėrit e mi nuk e dinė ende qė ne jemi ndarė, do shkoj t’ua them tani”.

Ndihesh e zhgėnjyer?

Ndihem e fyer pėr faktin se unė e kam mbėshtetur Ervinin me sinqeritet, jam sjellė shumė mirė me tė dhe vėrtet nuk e prisja nga ai qė tė mė bėnte njė pabesi tė tillė, pėr tė cilėn nuk pati as guximin tė ma thoshte nė sy qė po dilte me njė tjetėr. Por Ervini ėshtė shumė sipėrfaqėsor dhe shumė gjėra i bėn pėr t’u dukur e pėr tė dalė nė gazeta.

Ēfarė ke menduar pėr jetėn tėnde tani e tutje?

E para qė do tė bėj ėshtė ta harroj kėtė histori. Mė ka lėnė njė shije tė hidhur, nuk e prisja. Por them qė viti 2011 mė mėsoi shumė gjėra, mė mėsoi si tė fitoj njė garė, si tė sfidoj tė tjerėt, mė bėri milionere, dhe po ashtu mė mėsoi tė njoh njė njeri kaq tė ulėt dhe pa identitet si Ervini.
avatar
Binna
PrincesS
Besa-Bess
PrincesSBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 936
Mosha : 21
Viti: : 21/11/1996
Vendbanimi: : Gjakova kuqee
Aktiviteti :
80 / 10080 / 100

Registration date : 23/05/2011

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi