Mbetet shtatzėnė gjatė shtatzėnisė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Mbetet shtatzėnė gjatė shtatzėnisė

Mesazh nga Nora prej Sun Jul 03, 2011 5:32 pm
Pas shėrimit trevjeēar pėr sterilitetin dhe tentimeve tė panumėrta pėr tė mbetur shtatzėnė, Julia Growenberg (33) nga Fort Smith nė Arkansas ka mbetur shtatzėnė dy herė brenda dy javėsh dhe ka lindur njėkohėsisht dy foshnja jo binjake. Njė fenomen i tillė, i cili me fjalorin shėndetėsor quhet “superfertilizim”, e qė pėrfshin gratė shtatzėna qė ngelin pėrsėri shtatzėna, deri mė tash ėshtė regjistruar vetėm nė 11 raste nė mbarė botėn.
Edhe pse kanė pasur dėshirė tė madhe tė kenė fėmijė, ēifti Growenberg thotė se nė fillim kanė qenė tė frikėsuar nga lajmi. “As mjekėt me shumė pėrvojė nuk kanė arritur tė thonė se ēfarė ėshtė duke ndodhur”, ka thėnė ajo. Se rasti ishte vėrtet i ēuditshėm, ėshtė dėshmuar vetėm nėpėrmjet ultratingullit, kur mjekėt konstatuan se ajo nė vend tė njė, sa kishte nė fillim, tash bart dy fryte nė barkun e saj. E pas nėntė muajsh nga shtatzėnėsia e parė, Julia ka sjellė nė jetė vajzėn Gilian dhe vėllanė e saj dy javė mė tė vogėl Hadson.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi