Italiant shkojn n Franc pr divorc

Shko posht

Super Italiant shkojn n Franc pr divorc

Mesazh nga Nora prej Sun Jul 03, 2011 5:35 pmJan me mijra ifte italiane n kriz bashkshortore, t cilt zgjedhin q t shkojn n Franc pr tu divorcuar, fal kostos s ult dhe kohs s shkurtr pr kt procedur, n raport me at q nevojitet n Itali.
Ky fakt publikohet n nj artikull t Le Parisien, ku jepen detaje pr marrjen e divorcit n nj koh t shkurtr.
Prej 10 vjetsh, fal rregullave komunitare, mund t ndahesh brenda vendeve t Bashkimit Evropian fal nj seance n nj gjykat fardo t njrit prej vendeve antare t BE-s.
Pr kryerjen e procedurs s divorcit n Franc, mjafton t jesh rezident n vend, nuk sht e nevojshme as ta blesh shtpin, por thjesht t kesh nj apartament me qira, transmeton NOA.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi