Ushtrimet t ojn n kulmin e dshirs seksuale

Shko posht

Super Ushtrimet t ojn n kulmin e dshirs seksuale

Mesazh nga Nora prej Mon Jul 04, 2011 5:29 amUshtrimet nxisin lirimin e dopamins dhe norepinefrins, t njjtat lnd neurokimike q ndieni kur bini n dashuri kok e kmb pr her t par.
Ato lirojn gjithashtu endorfin, q rrit qarkullimin e gjakut dhe q lejon t shkoj m tepr oksigjen n tru; ju bheni m shum vigjilente dhe ju shtohen ndjesit. Dhe ... kjo sht e njjt me at far ndodh gjat seksit.

Tani provoni: Ju ktheheni n shtpi nga puna dhe prpara se t shtriheni n kolltuk provoni nj pozicion joga. Edhe po t ecni rrugs pr n shtpi apo t ngjisni shkallt me antat. e ushqimeve q keni bler, ju bjn t'ju pulsojn venat. Nse zemra ju rreh fort, keni shum m tepr shanse t ndiheni mir.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi