Vesa Luma tradheton Kosovarin per Grekun

Shko posht

Super Vesa Luma tradheton Kosovarin per Grekun

Mesazh nga Nora prej Mon Jul 04, 2011 7:08 amKengetarja Vesa Luma, pas debaklit ne Dancing with the Star Albania ne Tirane, ka pesuar edhe nje debakel tjeter, por ket radhe moral dhe njerezor, duke e tradhetuar bashkepuntorin e vet, Kosovarin Besfort Hasanaj (nga BESFORT VIDEO M1) me grekun Aldor Ninin (Easycom)

Po si e tradhetoj Vesa Luma Besfortin ?

Vesa Luma, nga 15.Janar.2011 kishte firmose kontrate 4 (kater) vjeqare me produksionin me te njohur shqiptar ne Internet "BESFORT VIDEO M1", per ti promovuar video klipet e saj ne internet / YouTube. Para disa diteve Vesa Luma, poashtu (me tradheti) ka ber edhe nje kontrate tjeter te njejte me manipuluesin e njohur ne YouTube Grekun Aldor Nini (Easycom) gjegjeisht Avokatin e tij Arben Hoxha-Beni nga Tirana, cili perfaqeson dhe bashkepunon me at manipulusin/psikopat te Easycomit (Arkivashqip) ! Qellimin pse e ka ber nje tradheti te tille Vesa, esht se ka shitur fetyren e saj per pak Lek, duke e tradhetuar Produksionin "BESFORT VIDEO M1" i cili ka qen promotori i saj kryesor ne Internet, dhe fale M1-shit keni pasur rastin qe ti percjellni te gjitha Videos e Vesa Lumes nga kariera e saj, si dhe te gjitha video materialet nga Dancing with the Star Albania ! Kjo tradheti nga ana e Vesa Lumes, nuk do behej publike sikur ajo mos te shkonte edhe ma larg, ku ka vendos se bashku me at psikopatin e Easicomit, te ja fshijne nje video te saj nga YouTube i Userit "BESFORTde", me qellim qe te ja suspendojne Accountin rekordmenit dhe shampionit shqiptar ne Youtubes Produksionit: "BESFORT VIDEO M1" ! (Sa per info: Nese 3 video fshihen nga Youtube, automatikisht suspendohet Accounti, edhe poashtu fshihen edhe mbi 1500 videot tjera sa ka momentalisht ne at account! siq ka ndodhe i njejti rast para 2 viteve nga i njejti psikopat i cili i ka suspenduar Besfortit Accountin me mbi 3000 video fale lavires tjeter Greta K. dhe Leonora J.) Si esht e mundur nje kengetare siq esht Vesa Luma, te ja bej prapa shpine nje mikut te tij te ngushte dhe bashkepuntorit te saj? Aq ma shume kur deri dje e ka falenderue shume here publikisht "BESFORT VIDEO M1" permes komenteve ne Facebook dhe emailave dhe sms-ave!.. Aq lehte po u shitka miku i cili i ka ndihmue ne popullaritetin e saj ?

Aq lehte po e shkelka Kontraten te cilen e ka firmosur me dore te saj ? Aq lehte po u manipulojka nga psikopati me i njohur ne internet (Easycom), i cili esht i njohur edhe te organet Gjermane per manipulimet, dhe abuzimet e tij me klientet Gjerman duke i shitur Softwer pirat ne internet !? Aq lehte po u mashtrojka nga premtimet e atyre abozuesve grek se do ja rregullojne Accountin e saj personal ne YouTube dhe do ta bejn Partnere ne YouTube, duke ja qit nje baner/reklam kinse me status Partner ?

Kjo lope as qe din cka asht statusi Partner ne YouTube, as qe e din se ai manipuluesi grek shume shpejt do kapet nga Policia Gjermane per manipulimet qe ja u ka ber shqiptareve (Kosovareve) duke ju fshire me mijera video shqip dhe duke ju suspendue accountet Kosovareve, permes dokumetave fallso, kinse posedon te drejtat autoriale e me qellim perfitimi material duke i shitur kenget e Estrades me Lek ne faqen e tij privat, dhe permes Amazon e iTunes, (ne menyre ilegale e ne emer te kengetareve pa i pyetur fare), e ku poashtu ekziston artikulli tjeter ne faqen tone rreth historise te atij Greko/Shqiptari i cili viteve te fundit e mshef identitetin, vendbanimin, dhe askund ne internet nuk guxon te lajmerohet me emer te vet personal apo me publikim te naj foto te fetyres se tij qe ka si peder, sepse nje kriminel i flliqur sipas zakonit mshifet qe mos ta identifikojne.

Stafi i produksionit BESFORT VIDEO M1, ka tentuar te lyp skjarime nga Vesa Luma, por perveq komunikimit me SMS dhe Emailit, ajo ska dashur te flas per ket veprim te saj antinjerzor, me arsyetim se gjendet ne Mal te Zi kinse esht ne Roaming (E i thot vehtes V.I.P. e ne anen tjeter ska impulsa per telefon!), dhe e cila permes Emailit e keshillon Besfortin qe te bisdeoj me Avokatin e Easycomit Arben Hoxha-Beni, i cili poashtu prap e keshillon Besfortin qe te flas me Vesa Lumen, kinse veq ajo esht pergjegjese per rikthimin e klipit te fshire, e prap kontakt me Vesa Lumen e ajo prap e dergon tek Avokati... me nje fjale tentojne te luajne Ping-Pong duke e hidhe fajin tek njeri tjetri !!! Per te gjitha keto veprimet e ketyre abozuesve "BESFORT VIDEO M1" posedon faktet: Kopjet e Emailave, SMS-at e Veses, dhe komunikimin me Avokatin Beni ne Skype ... si dhe kontrata e Firmosur nga vet Vesa Luma per M1 !

Epilogu i kesaj tradhetije nga ana e Vesa Lumes nuk ka mbaruar ketu, e tek ka filluar, por me siguri se do pendohet shpejte siq jan penduar shume kengetar tjere qe kan qen ne fillim viktima te atyre abozuesve, te cilat pasi qe jan bindur ne abozimet e Easycomit (Arkivashqip), na kan kerkuar qe ti pranojme ne Stafin e M1-shit, pasi qe e kan pare se M1 esht i vetmi produskion i cili pa konkurence esht me profesionali dhe nje lloj MTV shqiptar ne You Tube dhe Dailymotion !/

Ky informacion na eshte derguar nga Besfort Hasanaj (Chibisi)

Deshmija ku argumentohet se ai Psikopati Grek na fshin video e Vesa Lumes nga kanaly ynene YouTube

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi