Unioni Afrikan: Tė mos respektohet urdhėrarresti pėr Gaddafin

Shko poshtė

Super Unioni Afrikan: Tė mos respektohet urdhėrarresti pėr Gaddafin

Mesazh nga D3M1 prej Mon Jul 04, 2011 8:19 am


Unioni Afrikan u ka bėrė thirrje vendeve anėtare qė tė mos respektojnė urdhėrarrestin e lėshuar nga Gjykata Ndėrkombėtare pėr pushtetmbajtėsin libian, Muammar al-Gaddafi.
“Gjykata e Hagės ėshtė ‘diskriminuese’ dhe ndjek vetėm krimet e kryera nė Afrikė duke injoruar krimet e kryera nga vendet perėndimore nė Irak, Afganistan apo Pakistan”, ka thėnė kryetari i Unionit Afrikan, Jean Ping, ndėrsa citon Deutsche Welle.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi