Clinton: Gaddafi t’i hapė rrugėn demokracisė

Shko poshtė

Super Clinton: Gaddafi t’i hapė rrugėn demokracisė

Mesazh nga D3M1 prej Mon Jul 04, 2011 8:20 am


Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, nuk u ka kushtuar rėndėsi kėrcėnimeve tė udhėheqėsit libian Muammar Gaddafi se do tė sulmonte civilėt nė Evropė, nėse NATO nuk ndalte goditjet ajrore ndaj Tripolit.
Udhėheqėsi libian u tha pėrkrahėsve nė njė tubim nė Tripoli se “shtėpitė, zyrat dhe familjet” nė Evropė do tė bėhen objektiva tė pėrligjshme pėr ushtrinė e tij, nėse sulmet e NATO-s vazhdojnė.

"Nė vend qė tė bėjė kėrcėnime, Gaddafi duhet tė vėrė mirėqenien dhe interesat e popullit tė tij para tė vetave dhe tė largohet nga pushteti qė tė mundėsojė njė tranzicion demokratik qė pėrmbush aspiratat e popullit libian”, citon Zėri i Amerikės sekretaren Clinton.

Mesazhi sfidues i Gadafit pason nxjerrjen para pak ditėsh tė urdhėrarresteve pėr tė dhe njė ndėr djemtė e tij nga Gjykata Ndėrkombėtare Penale. Nė kėto urdhėrarreste Gaddafi akuzohet se ka orkestruar vrasjen e civilėve gjatė protestave anti-qevritare nė Libi.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi