ADELINA TAHIRI: Jam gati pėr lidhje tė re, pėr atė qė dua, do tė bėj gjithēa

Shko poshtė

Super ADELINA TAHIRI: Jam gati pėr lidhje tė re, pėr atė qė dua, do tė bėj gjithēa

Mesazh nga Nora prej Mon Jul 04, 2011 8:22 amAjo ėshtė njė kėngėtare sharmante dhe pasionante, qė ka pėr qėllim pushtimin e zemrave artdashėse. Dhe duket se kėtė po e arrin me elegancė dhe pak provokime tė ėmbla! Kėmbėngulėse, luftarake, e zgjuar dhe ėndėrrimtare, Adelina Tahiri ėshtė 19 vjeē por po ngjit e sigurt shkallėt e karrierės muzikore! Ne biseduam me tė pėr jetėn e saj artistike dhe private.
Mendoni se ky ėshtė shekulli i njerėzve tė bukur, ty personalisht tė janė hapur shumė dyer falė bukurisė?
Po, por mendoj qė janė hapur dyert pėr kualitet tė kėngėve, e jo pėr bukuri. E bukura ėshtė kalimtare, arti ėshtė afatgjatė.
I ke thėnė vetes ndonjėherė, “si unė nuk ka tjetėr”?
Ēdo njeri ka egon e vet. Unė nuk e kam tė theksuar deri nė kėtė pikė, por ka patur raste kur e kam thėnė, sidomos nė situata tė vėshtira tė cilat mund t’i kem pėrballuar mė sė miri.
Fakti qė je njė kėngėtare e njohur, sa ka ndikuar nė jetėn tėnde private?
Po, ka ndikuar ndonjėherė me policėt, (qesh).
Ē’do tė thotė pėr ty tė kesh stil? Sa kohė tė ėshtė nevojitur qė tė bėsh stilin tėnd?
Unė mendoj qė secili ka stil, por ne qė e bėjmė estradėn, komentohemi nga njė opinion mė i gjerė dhe, sigurisht, duhet t’i kushtojmė mė shumė kujdes. Personalisht nuk kam eksperimentuar shumė me stilin tim. Si dukem unė dhe ēfarė stili kam, ėshtė njė gėrshetim i moshės, natyrės dhe karrierės time.
A ėshtė e mundshme tė bėhet stili me pak para?
Hėm…ka njerėz qė edhe me pak para dinė tė duken shkėlqyeshėm. Sidoqoftė, tė qenit pjesė e estradės kėrkon pak investim. Unė, fatmirėsisht, qė nga fillimi kam “keqpėrdorur” buxhetin familjar pėr tu furnizuar me garderobė dhe pėr tė kaluar orė tė tėra nė studiot e grimit dhe flokėve, (qesh).
Secila femėr ka kombinimin e vet shpėtimtar, tė cilin e vesh kur i mungon ideja. Cili ėshtė kombinimi yt?
Njė palė xhinse dhe njė top i qėlluar janė ‘in’ gjithmonė.
Ku gjendet fshehtėsia e pamjes suaj seksi, sa kujdes i kushton trupit dhe fytyrės?
Nuk ka ndonjė fshehtėsi. Fytyrėn dhe trupin i mirėmbaj me trajtimet mė tė zakonshme qė i bėj edhe vetė nė shtėpi, njė krem, kohė pas kohe njė maskė ushqyese, asgjė mė tepėr. Gjatė paraqitjeve publike kujdeset Armend Ramadani, ndėrsa pėr trupin Afrodita-S.
Ata tė cilėt nuk tė njohin mirė, do tė habiteshin po tė dinin se Adelina mund tė …?
Adelina mund tė gatuajė.
Si ėshtė statusi yt emocional nė kėto momente?
Do tė doja qė emocionet t’i ruaj pėr vete, nuk dua t’i bėj publike. Mė lejoni tė ruaj diēka nga intimiteti im.
Ē’pret nga personi i dashur?
Nga ai pres tė mė dojė dhe tė mė respektojė.
Nė dashuri mė shumė dėgjon zemrėn apo mendjen?
Gjithmonė zemra zgjedh e para, por pastaj mendja e udhėzon… nėse mundet.
Ēfarė kriteresh duhet patjetėr t’i plotėsojė mashkulli pėr tė tė pasur pėr vete?
Dashuri dhe respekt.
Cila pėr ty ėshtė dėshmi pėr dashuri, i do mė shumė fjalėt apo veprat?
Veprat, kuptohet. Porse edhe unė si ēdo femėr, kam nevojė edhe pėr fjalėt e bukura.
Cilat fjalė duhet patjetėr t’i thotė mashkulli qė ti tė mbetesh pa fjalė?
“Tė dua”, dhe unė ta ndjej se vėrtetė mendon dhe ndjen ashtu.
Cilat karakteristika e bėjnė djalin nga shok nė tė dashur?
Oratoria, karizma dhe sensi pėr humor.
Sa mėkatare dhe sa engjėllore ėshtė Adelina?
Mėkatare aspak, madje kėto kohėt e fundit do ta bėja ndonjė mėkat, por s’po gjej se ēfarė (qesh). As engjėllore shumė nuk jam. Ama, pėr njerėzit qė i dua, bėj gjithēka. Jam person qė i pėrshtatet shumė realitetit dhe, njėkohėsisht, shumė neutrale, e padjallėzuar.
A je gati pėr lidhje tė re?
Po natyrisht qė jam.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi