Limoni shkrin kilogramėt

Shko poshtė

Super Limoni shkrin kilogramėt

Mesazh nga Nora prej Mon Jul 04, 2011 8:25 am
Katėr limonė nė ditė nė menynė tuaj do t’ju ndihmojnė ta ktheni linjėn vitale.

Nėse keni hedhur kilogramė tė tepėrt, me kėtė dietė do t’i humbni katėr kilogramė pėr dy javė.

Esenca e dietės me limon ėshtė zvogėlimi i futjes sė yndyrave. Limoni do t’jua shkrijė kilogramėt, ndėrsa nė tė njėjtėn kohė do tė merrni vitaminėn C. Dieta me limon ėshtė e mirė edhe pėr lėkurė.

Ėshtė e rėndėsishme tė theksohet se kėtė regjimin tė tė ngrėnit nuk guxoni ta mbani mė shumė se dy javė.Menyja ėshtė e njėjtė ēdo ditė dhe duket kėshtu:

Mėngjesi

Limonadė ose ēaj me limon dhe njė pjesė ose dy tė pjekurinave integrale.

Dreka

Pėr drekė, hani ushqim me pak yndyrė si gjoksi i pulės, gjel deti, mish viēi tė payndyrosur, e po ashtu janė tė lejuara edhe brumėrat e ndryshme.Darka

Pėr darkė rekomandohen supat, pa marrė parasysh a janė krem apo tė holla. Me supė mund tė hani perime, mish, djathė, ose fruta.Dhe mos harroni qė ēdo ditė tė hani katėr limona!

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi