Naseri: Jam i zhveshur nga shprehjet ofenduese

Shko poshtė

Super Naseri: Jam i zhveshur nga shprehjet ofenduese

Mesazh nga Nora prej Mon Jul 04, 2011 5:08 pmVokalisti i rok grupit “Minatori”, Naser Gjinovci, i cili gjatė performancės sė tij ditė mė parė nė koncertin kushtuar Ramush Haradinajt, lėshoi njė tė sharė pėr shkak tė parregullsive teknike, ka thėnė se nė jetėn e pėrditshme nuk e ka zakon tė shajė, por nė situata tė tilla mund tė ketė edhe shprehje jo tė mira.
Gjatė njė prononcimi pėr gazetėn “Infopress” ai ka pohuar se nė evenimente tė tilla e gjithė ēfarė i intereson atij ėshtė ana profesionale dhe asgjė mė shumė.

“Nė jetėn time private kam shumė shoqėri dhe jo vetėm anėtarėt e grupit, por mė gjerė. Por, kurrė nė jetė nuk e kam sharė asnjė shok, asnjė tė afėrm, sikur e kanė zakon ēdo e dyta shoqėri tė shahen. Nuk jam njeri qė kam dėshirė tė shajė. Jam njeri qė jam i zhveshur nga shprehjet ofenduese. Shprehjet e tilla vijnė nė momente apo reaksione kur nuk e ke asnjė mundėsi me e shpreh njė situatė ekstreme”, ka thėnė Naseri duke shtuar se atij i intereson vetėm ana profesionale kur ėshtė pjesė e ndonjė koncerti.

“Nuk mė interesojnė divergjencat apo rreshtimet, por mua mė intereson ana profesionale. Duhet tė mėsohen se nuk ėshtė e gjithė muzika nė njė CD, mirėpo ka edhe njerėz qė kėndojnė gjallė dhe teknika duhet tė ketė njė pėrgjegjėsi e t’ju ofrojė kushte. Nuk mund tė ndihemi mirė nėse qėndrojmė 20 minuta nė skenė. Dhe arsyeja e dytė, evenimentet e tilla bėhen vetėm sa pėr e faqe dhe nuk organizojnė koncerte tė mira prandaj ka pėrfunduar me njė tė sharė me teknikė e me elektronikė. Mirėpo, kėto momente nuk ka sesi i artikulon ndryshe njeriu, vetėm nė njė fjalė magjike”, ka pohuar Minatori.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi