Burrat mė dembelė se gratė

Shko poshtė

Super Burrat mė dembelė se gratė

Mesazh nga Nora prej Tue Jul 05, 2011 9:42 amShqiptarėt harxhojnė mesatarisht vetėm 4 orė nė ditė pėr tė punuar, ndėrkohė qė flejnė mesatarisht 9 orė.

Nė njė studim tė kryer nga INSTAT, ku janė marrė nė shqyrtim pėr njė vit 2250 familje ėshtė evidentuar se meshkujt jo vetėm harxhojnė mė shumė kohė pėr punė tė paguar nė krahasim femrat, por paguhen tė paktėn 35 % mė shumė se gjinia femėrore, pėr tė njėjtėn kohė pune, transmeton Top Channel.

Nė kėtė studim tregohen se 95 % e grave dhe 39 % e burrave merren me punė shtėpie, kujdesen pėr fėmijėt, pėrgatisin ushqimin dhe bėjnė pazarin. Ekspertėt kanė analizuar ditėn e njė familjeje normale, ku rezulton mesatarisht se rreth orės 23 tė mbrėmjes tė paktėn 40 % e burrave shkojnė pėr tė fjetur dhe 60% e grave janė duke bėrė punė nė shtėpi.

Meshkujt shqiptarė kanė mė tepėr kohė tė lirė pėr t’u marrė me veten apo pėr tė parė televizor, nė krahasim me meshkujt nė Norvegji, ku puna nė familje ndahet njėsoj mes dy partnerėve. Ndėrkohė nė Itali burrat harxhojnė mė shumė kohė pėr punėt e shtėpisė sesa gratė.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Burrat mė dembelė se gratė

Mesazh nga Nora prej Tue Jul 05, 2011 9:42 am

Shum e vertet meshkujt jan dembela te medhej Laughing

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Burrat mė dembelė se gratė

Mesazh nga Binna prej Tue Jul 05, 2011 4:50 pm

Oj Nora kta e di moti grat jan me puntore
avatar
Binna
PrincesS
Besa-Bess
PrincesSBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 936
Mosha : 21
Viti: : 21/11/1996
Vendbanimi: : Gjakova kuqee
Aktiviteti :
80 / 10080 / 100

Registration date : 23/05/2011

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Burrat mė dembelė se gratė

Mesazh nga Nora prej Tue Jul 05, 2011 4:57 pm

Po e dii oj Binna po keta e kom qit per djemt me marr vesht se jan dembela :P huahauah

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Burrat mė dembelė se gratė

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi