Kompiuteri i gjeneratė sė re Radius EX-B

Shko poshtė

Super Kompiuteri i gjeneratė sė re Radius EX-B

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jul 05, 2011 1:28 pm


Laptopėt janė shumė praktikė, por shpesh herė ato nuk ju mbarojnė punė. Kjo, pėr shkak se ato nuk e kanė kapacitetin e plotė dhe programet qė ju nevojiten pėr punė tė mirėfilltė profesionale. Pėr kėtė inxhinjerėt janė munduar tė krijojnė njė kompiuter personal portativ.

Bėhet fjalė pėr nje kompiutet tė gjeneratės sė re, i quajtur Radius EX-B, i cili ka njė ekran 17-inch me rezolucion tė lartė 1972 x 1200, njė procesor Quad-Core Intel i7 ose Xeon, 32 GB DDR3, kartė grafike opsionale NVIDIA ose AMD, njė memorje tė integruar tė lėvizshme e cila nė total mund tė mbajė deri nė 6 TB.

Pjesė e kėtij kompiuteri portativ Radius EX-B ėshtė edhe njė bateri e cila mban deri nė dy orė punė, nė rast tė mungesės sė elektricitetit
Ky kompiuter do tė dalė nė treg brenda kėtij muaji, atėherė kur do tė bėhet publike edhe kostoja e tij.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi