Fushė Kosovė, shoferi e mbyt kėmbėsorin me veturė

Shko poshtė

Super Fushė Kosovė, shoferi e mbyt kėmbėsorin me veturė

Mesazh nga D3M1 prej Tue Jul 05, 2011 1:36 pm


Sot rreth orės 09:30 minuta nė magjistralen Prishtinė – Pejė, saktėsisht nė Fushė Kosovė, ka ndodhur njė aksident trafiku me pasoja vdekjeprurėse, ku ka humbur jetėn njė kėmbėsor (kėmbėsori) D. Hoti (mashkull, 34 vjeē).

Zyra pėr Informim e Policisė sė Kosovės, njofton se nė aksident ėshtė pėrfshirė njė veturė e tipit WV Cady me targa tė Republikės sė Kosovės, njė Traktor IMT si dhe kėmbėsori D. Hoti.

Aktualisht hetuesit rajonal tė trafikut po punojnė me intensitet tė shtuar pėr sqarimin e tė gjitha rrethanave qė kanė sjellė deri te ky aksident tragjik.

Ngasėsi i automjetit A.B. (mashkull 37 vjeē) ėshtė arrestuar nga policia dhe po mbahet nė Qendrėn Rajonale tė Ndalimit nė Prishtinė, pėrderisa trupi viktimės ėshtė dėrguar nė Institutin e Mjekėsisė Ligjore pėr autopsi.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi