Tuna kopjon “The pretty reckless”

Shko poshtė

Super Tuna kopjon “The pretty reckless”

Mesazh nga Nora prej Wed Jul 06, 2011 8:23 pm- Pasi njė javė mė parė botoi lajmin pėr klipin e kopjuar tė Aurela Gaēes, njė tjetėr kėngėtare shqiptare bėhet protagoniste e njė lajmi tė tillė. Sipas “Bluetooth” edhe Tuna Sejdiu, kėngėtarja nga Maqedonia, shfaqet nė televizione me njė klip tė kopjuar. Kėnga “Dyshemeja”, e kompozuar vite mė parė pėr kėngėtaren nga Robert Bilbilov me njė tekst fantastike tė Aida Barakut, shoqėrohet edhe me njė klip po kaq fantastik tė “Entermedia”. Veēse klipi ēalon nė njė pikė qė ėshtė edhe shumė e rėndėsishme: Ėshtė njė klip i kopjuar. Nėse do tė klikoni nė youtube kėngėn “U make me wanna die”, tė grupit “The Pretty Reckless”, do tė shihni njė ngjashmėri tė jashtėzakonshme mes dy klipeve, madje edhe nė aktrimin e dy protagonisteve tė klipit. Liderja e grupit “The pretty reckless”, Taylor Momsem nė klip mban veshur njė palė tė brendshme, Tuna gjithashtu shfaqet nė klip vetėm me njė body dhe njė tip xhakete tė lehtė tė hedhur krahėve. Klipi “U make me wanna die” u lansua njė vit mė parė dhe pati njė sukses tė jashtėzakonshėm. Rryma muzikore e grupit tė ri amerikan ėshtė alternative. Taylor, liderja e grupit, pėr tė shkruar kėngėt e saj, ėshtė frymėzuar nga legjendarėt e muzikės alternative dhe rock si “Oasis”, “Led Zeppelin”, “The who” “Pink Flloyd” etj. por asnjė nga klipet e saj nuk janė kopje tė klipeve tė emrave tė mėsipėrm. Nuk mund tė thuhet e njėjta gjė pėr kėngėtaren nga Shkupi, e cila jo thjesht ėshtė frymėzuar nga klipi “U wanna make me die”, por e ka kopjuar nė njė mėnyrė tė pėrsosur. Shumė skena tė klipit tė Tunės, si skena e zjarrit, skena kur kėngėtarja rrėzohet nė dysheme janė fiks si skenat e Taylor . Grupit “The pretty reckless” ėshtė njė grup i ri i muzikės alternative, por kjo nuk do tė thotė qė nuk janė aq tė njohur sa pėr tė mos u vėnė re edhe nga publiku shqiptar. Ka qenė njė fans shqiptar i grupit “The pretty reckless” qė dėrgoi linkun e kėtij klipi nė facebook, nga ku u bė krahasimi me klipin e Tunės.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi