Patatet e skuqura jan si droga

Shko posht

Super Patatet e skuqura jan si droga

Mesazh nga Nora prej Wed Jul 06, 2011 8:25 pmPatatet e skuqura jan t parezistueshme pr shkak t nj reaksioni kimik q zhvillohet n stomak. Ato prmbajn nj substanc kimike t ngjashme me marijuann q i bn kaq t plqyeshme.

Sipas krkuesve t Universitetit t Kalifornis, kur patatet e para t skuqura arrijn n stomak, yndyrat bjn q t prodhohen endokanabinoide, substanca q ndezin sinjalin e uris.

Kjo gj vlen pr t gjitha ushqimet q prmbajn yndyr, por q uditrisht kt efekt nuk e kan sheqernat dhe ushqimet me proteina.

Sipas grupit t studiuesve, n t ardhmen mund t bhet i mundur ndalimi i ktij efekti (veprimit t endokanabinoideve) dhe n kt mnyr do t jet m e leht t heqim dor nga patatet e skuqura.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi