Femrat nuk i duan djemt e mir

Shko posht

Super Femrat nuk i duan djemt e mir

Mesazh nga Nora prej Thu Jul 07, 2011 9:48 amFemrave nuk u plqejn djemt e mir dhe t buzqeshur, por ato m shpesh joshen nga meshkujt jo t rregullt dhe t rrezikshm.
Nj studim i realizuar nga Universiteti British Columbia pohon se meshkujt dhe femrat e perceptojn ndryshe atraktivitetin seksual. sht treguar se femrave u plqejn meshkujt e kqij me dukje t padisponuar t fytyrs dhe me fodullk. Ndrsa meshkujt plqejn t kundrtn te femrat- buzqeshjen e madhe n fytyr.

Edhe pse kudo n bot buzqeshja konsiderohet si arm kryesore pr lnien e prshtypjes s par, megjithat duket se meshkujt nuk duhet ta shfrytzojn at, pasi q femrat i preferojn ata t cilt nuk duken edhe aq t gzuar.

Duket se femrave u plqejn meshkujt krenar me dukje t leht arrogante n fytyr, sepse ln t kuptohet se kan status t mir, jan kompetent dhe mund t jen parter t mir, por edhe prindr t mir. Meshkujt me buzqeshje japin mesazh se nuk jan dominues, ndrsa femrave u plqejn meshkujt dominues, thon autort e studimit.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakov
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi