Vesa Luma akuzohet pėr tradhti kontraktuale

Shko poshtė

Super Vesa Luma akuzohet pėr tradhti kontraktuale

Mesazh nga Nora prej Thu Jul 07, 2011 3:44 pmKėngėtarja e njohur kosovare, Vesa Luma, ėshtė duke u akuzuar pėr tradhti kontraktuale nga Besfort Hasanaj, tė cilit ėshtė duke iu rrezikuar ‘accounti’ nė YouTube, me mbi 2000 video ku pėrfshihen dhe kėngė tė kėngėtarėve tonė tė mirėnjohur.
Me anė tė njė komunikatė, Besfort Hasanaj ka ofruar faktet e tij pėr atė qė ai e quan tradhtinė e Vesa Lumės ndaj tij. Hasanaj pohon se Vesa Luma ka thyer kontratėn e nėnshkruar nė janar tė kėtij viti, pėr publikimin dhe distribuimin e klipeve tė saj nė YouTube.

Megjithatė, Vesa ka ndėrruar kahje dhe ka nėnshkruar kontratė tjetėr tė ‘fshehtė’ sipas Hasanajt me Aldor Ninin, e kompanisė Easycom. Besforti pohon se Vesa Luma sė bashku me Aldor Ninin kanė tentuar ta suspendojnė nga YouTube ‘accountin’ e tij duke fshirė tri video tė kėngėtares, gjė qė e detyron rrjetin social tė videove ta suspendojė atė ‘account’.

Kohė mė parė sipas Hasanajt, kompania Easycom ka arritur qė me ndihmė tė kėngėtareve qė ai i quan ‘lavire’ G.K dhe L.J. ta suspendojnė ‘accountin’ tjetėr tė Besfortit dhe atė kryesorin pėr tregun evropian.

Pėr mė shumė rreth kėtij skandali klikoni kėtu, ndėrsa mė poshtė (pasi ta keni shtypur linkun) autori (Besnik Hasanj) ka publikuar disa foto tė bisedave tė Vesa Lumės me Besfort Hasanajn.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi