Katėr tė lėnduar nė garėn me dema nė Pampona

Shko poshtė

Super Katėr tė lėnduar nė garėn me dema nė Pampona

Mesazh nga Nora prej Thu Jul 07, 2011 5:27 pm
Mbi 100 persona dhe 10 dema kanė vrapuar sot nėpėr rrugėt e Pamplonas, ditėn e parė tė festės sė madhe spanjolle San Fermin. Nė fillim tė garės janė lėnduar katėr persona.

Garuesit, kryesisht tė veshur nė tė bardha me shamia tė kuqe, kanė vrapuar para demave nėpėr rrugėt e qytetit spanjoll, duke tentuar qė tė mbeten tė palėnduar.

Katėr pjesėmarrės, tre spanjollė dhe njė panamez kanė pėsuar lėndime mė tė lehta.

“Shtegu ėshtė i gjatė 848.6 metra dhe ėshtė vrapuar pėr dy minuta e 30 sekonda”, deklaroi zėdhėnėsi i organizatorit tė kėtij festivali, qė zgjat deri mė 14 korrik.

Gara ėshtė bėrė e njohur nė mbarė botėn pėrmes romanit “Dielli lind sėrish”.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi