Qindra afganė protestojnė kundėr NATO-s

Shko poshtė

Super Qindra afganė protestojnė kundėr NATO-s

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jul 07, 2011 9:21 pm


Qindra afganė kanė protestuar pas vdekjes sė dy barinjve, pėr tė cilėt ata thonė se janė vrarė nga njė sulm ajror i NATO-s.
Banorėt e Kogianit me dy trupat e pajetė kanė shkuar nė qytetin Gazni, nė jugperėndim tė Kabulit, ku kanė protestuar duke thėnė se kėto janė “vdekje nga forcat e jashtme”, raportojnė mediat.

Nga ana tjetėr forcat e NATO-s, thanė se nė njė sulm ajror kishin vrarė njė kryengritės nė njė rrugė nė Kogiani.

Vdekjet aksidentale tė civilėve kanė shkaktuar njė pėrēarje ndėrmjet presidentit afgan Hamid Karzai dhe pėrkrahėsve tė tij perėndimorė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi