OKB akuzon Izraelin pr forc t tepruar n kufi

Shko posht

Super OKB akuzon Izraelin pr forc t tepruar n kufi

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jul 07, 2011 9:22 pm


Sekretari i Prgjithshm i OKB-s Ban Ki-moon, ka akuzuar ushtart izraelit pr prdorimin e forcs s tepruar duke qlluar me municion n drejtim t demonstruesve t paarmatosur libanez.
Forcat e armatosura libaneze than se shtat njerz jan vrar dhe 111 t tjer jan plagosur nga trupat izraelite kur protestuesit u prpoqn t kalonin vijn kufitare m 15 maj.

Ban tha se nj raport i mhershm i misionit paqeruajts t OKB-s n Liban, gjithashtu ka akuzuar demonstruesit t cilt kan hedhur gur dhe koktej molotovi duke kryer kshtu nj akt provokues dhe t dhunshm.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi