Turqia krijon Ministrin e Evrops

Shko posht

Super Turqia krijon Ministrin e Evrops

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jul 07, 2011 9:23 pm


Tre jav pas zgjedhjeve parlamentare n Turqi, kryeministri Recep Tayyip Erdogan ka prezantuar kabinetin e ri.
Qeveria e partis islamiko- konservatore pr drejtsi dhe zhvillim AKP t Erdoganit, ka 25 ministra. Ministri i Jashtm, Ahmet Davutoglu e mban postin e tij, ndrsa shefi i bisedimeve me BE, Egemen Bagis, do t kryesoj ministrin e Evrops, t sapoformuar.

Erdogan do t prezantoj qeverin e tij para parlamentit ditn e premte. Erdogan drejton vendin q nga viti 2002.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi