Ushtria e Holandės dėrgon edhe 160 ushtarė nė Afganistan

Shko poshtė

Super Ushtria e Holandės dėrgon edhe 160 ushtarė nė Afganistan

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jul 07, 2011 9:24 pm


Ushtria holandeze po i dėrgon 160 ushtarė nė Afganistan, si pjesė e misionit tė ri tė reduktuar tė vendit.
Trupat, shumica mbėshtetės tė personelit tė 225 trajnerėve tė policisė, do tė vendosen nė provincėn veriore tė Kunduzit, dhe do tė jenė nėn mbrojtjen tė trupave gjermane, raportojnė mediat.

Njė numėr prej 545 ushtarėsh dhe trajnerė tė policisė do tė ndihmojnė NATO-n nė Afganistan deri nė vitin 2014, njė hap prapa nga pėrkushtimi i mėhershėm i Holandės prej 1.600 trupave.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi