Gjermania ngre aktakuzė ndaj Arid Ukės

Shko poshtė

Super Gjermania ngre aktakuzė ndaj Arid Ukės

Mesazh nga D3M1 prej Thu Jul 07, 2011 9:24 pm


Prokurorėt federalė gjermanė thanė se kanė dorėzuar akuzat pėr vrasje kundėr Arid Ukės, 21 vjeēarit me prejardhje nga Kosova, pėr shkak se vrau dy ushtarė amerikanė jashtė aeroportit tė Frankfurtit.
Nė njė deklaratė tė lėshuar sot, prokurorėt thanė se Arid Uka pėrballet me dy akuza pėr vrasje dhe tri pėr tentim-vrasje nė lidhje me sulmin e 2 marsit.

Nėse, dėnohet, ai pėrballet me dėnim tė pėrjetshėm. Prokurorėt pretendojnė se Uka ėshtė njė mysliman radikal, i cili ka vrarė ushtarėt amerikanė pėr shkak tė pėrfshirjes amerikane nė Afganistan.

Ata thonė se ai ishte inspiruar nga propaganda xhihadiste nė internet, por hetimet e tyre nuk kanė rezultuar nė ndonjė lidhje tė Ukės me ndonjė organizatė terroriste.

Uka ėshtė arrestuar nė aeroport dhe mbahet nė paraburgim qė nga incidenti. Nuk ėshtė dhėnė data e fillimit tė gjykimit.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi