“Tradhtia” e Vesės ndaj Besfort Hasanajt

Shko poshtė

Super “Tradhtia” e Vesės ndaj Besfort Hasanajt

Mesazh nga Nora prej Fri Jul 08, 2011 6:13 pm
Kėngėtarja kosovare Vesa Luma ėshtė fyer nga Besfort Hasanaj, njeriu qė poston vazhdimisht nė YouTube videoklipet dhe xhirimet e artistėve shqiptarė, raporton Standard.

Pėrmes njė komunikate pėr shtyp, ai ka bėrė me dije pėr mediet se Vesa, tė cilėn ai e cilėson “lopė”, e ka “tradhtuar”, pasi ka shkelur kontratėn qė kishte nėnshkruar me tė nė janar tė kėtij viti pėr publikimin dhe shpėrndarjen e klipeve tė saj nė Youtube deri mė 30.12.2015.

Vesa ka ndryshuar qėndrim, pasi ka nėnshkruar njė kontratė tjetėr, sipas tij, “tė fshehtė” me Aldor Ninin, juristin e kompanisė “Easycom”, qė mbron artistėt shqiptarė nga pirateria. Hasanaj ka shkruar nė faqen e tij nė internet se Aldor Nini, tė cilin ai e cilėson grek, ka krijuar njė lidhje dashurie me kėngėtaren bionde, ndėrsa ajo jetonte nė Tiranė pasi merrte pjesė nė spektaklin “Dancing with the stars”.

Vesa ka reaguar menjėherė. “Sapo lexova shkrimin mė qesharak qė kam parė ndonjėherė. Njė njeri i quajtur Besfort Hasanaj, me fjalorin e tij prej rrugaēi flet pėr mua dhe kėngėtarė tė tjerė e kompozitorė tė njohur, duke pretenduar se videot e kėngėtarėve shqiptarė janė pronė e tij”, ka thėnė ajo.

Ndėrkohė, Aldor Nini ka thėnė se Vesa nuk ka nėnshkruar qė Hasanaj tė fitojė para prej saj, dhe ka pohuar se ka procedurė gjyqėsore nė Gjermani kundėr tij.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi