Romanet e dashurisė janė tė rrezikshėm

Shko poshtė

Super Romanet e dashurisė janė tė rrezikshėm

Mesazh nga Nora prej Sun Jul 10, 2011 12:15 pmGjenerata tė tėra tė femrave rriten duke lexuar romane romantike, duke mos qenė tė vetėdijshme se ato ndikojnė negativisht nė lidhjet dhe psikėn e tyre.
Njė zhanėr i tillė librave e idealizon dashurinė dhe seksin, ndėrsa lexuesve u ofron pritje tė rrejshme. Pėr kėtė arsye, edhe pse romanet e dashurisė mund tė jenė interesante dhe tė kėndshme pėr lexim, ato i inkurajojnė femrat qė t’i jepen seksit tė pasigurt dhe shtojnė rrezikun pėr shtatzėni tė padėshiruara.

Njė grup psikologėsh britanikė janė kundėr romaneve qė propagandojnė tematikė tė tillė, nė veēanti qė flasin pėr femra tė cilat nxisin pasionin mashkullor, ndėrsa nga ana tjetėr, nuk janė nė gjendje ta kontrollojnė pasionin e tyre. Sipas ekspertėve, romanet duhet tė flasin pėr mėnyrėn reale tė kuptimit tė botės, ndėrsa romanca si referencė interesante pėr kėto romane duhet tė shpjegohet nė mėnyrė tė drejtė.

Njė tjetėr element pėr t’u pėrmendur ėshtė edhe pasiguria shėndetėsore qė ofrojnė romanet e tilla kur ėshtė fjalė pėr marrėdhėniet seksuale. Pasi qė, nė kundėrshtim me punėtorėt shėndetėsore qė rekomandojnė pėrdorimin e prezervativit, shkrimtarėt e romaneve romantike janė kundėr seksit tė sigurt.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi