Mjekėt kėshillojnė fėmijėt dhe tė moshuarit tė qėndrojnė brenda

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Mjekėt kėshillojnė fėmijėt dhe tė moshuarit tė qėndrojnė brenda

Mesazh nga Nora prej Sun Jul 10, 2011 12:37 pmPo mundohen t’u shmangen rrezeve tė diellit, nė forma tė ndryshme. Kontakti me ujin nė kėto temperatura ėshtė i mirėseardhur, pėr tė freskuar fytyrėn. Temperaturat e larta ndikojnė nė organizimin e njeriut, ndėrsa fėmijėt dhe tė moshuarit janė mė tė rrezikuarit. Qytetarė thonė se po mundohen t’i shmangin rrezet e diellit. Temperatura shumė tė larta, kanė shtuar ndjeshėm edhe numrin e pacientėve qė kėrkojnė ndihmė mjekėsore nė spitale. Mjekja Dafina Rushiti, nė QKUK-, thotė se brenda 12 orėve numri i pacientėve arrin nė 45. Ajo, u rekomandon tė moshuarve, fėmijėve dhe personave me probleme shėndetėsore qė tė mos dalin gjatė orėve tė drekės pa ndonjė nevojė tė madhe. Edhe gjatė javės sė ardhshme pritet qė vendi ynė tė pėrballet me temperatura tė larta, por gjithashtu edhe me reshje shiu.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi